Pavojingų cheminių medžiagų pakeitimas
Pavojingų cheminių medžiagų pakeitimas
ES įmonės vis dažniau keičia pavojingas chemines medžiagas ir gamybos procesus saugesnėmis cheminėmis medžiagomis ir ekologiškesnėmis technologijomis. Tai gali būti išties naudinga įmonėms, aplinkai ir darbuotojų bei vartotojų sveikatai. Tai taip pat gali turėti didelį teigiamą poveikį žiedinės ekonomikos įgyvendinimui.
Nauda
Yra daug priežasčių, dėl kurių įmonės ar kitos organizacijos gali siekti pakeisti cheminę medžiagą, pavyzdžiui, pagerinti savo produktų ar gamybos procesų aplinkosauginį pėdsaką, užtikrinti geresnes technines funkcijas arba reaguoti į klientų poreikius ar teisinius reikalavimus. Imantis šių tobulinimo paslaugų svarbu stengtis sumažinti galimą naudojamų medžiagų keliamą riziką. Reikėtų apsvarstyti keletą pakeitimo galimybių: pereiti prie mažiau pavojingos cheminės medžiagos, naudoti alternatyvią technologiją arba sukurti kitą gaminio dizainą. Praktiniu požiūriu sėkmingą pakeitimą paprastai lemia šių veiksmų derinys. Šie veiksmai dažnai padeda didinti gamybos efektyvumą, skatinti inovacijas, padeda įmonėms įgyti konkurencinį pranašumą ir taupyti išlaidas ir galiausiai yra naudingi žmonių sveikatai ir aplinkai.
Teisiniai reikalavimai
Rinkdami duomenis apie cheminės medžiagos poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai, galite padaryti išvadą, kad galėtumėte sumažinti savo cheminės medžiagos keliamą riziką.
Nors šios žinios savaime gali paskatinti ieškoti saugesnių alternatyvų, ES teisės aktuose gali būti reikalaujama pavojingiausias medžiagas pakeisti kitomis.
Atsakomybės apribojimas
Informacija surinkta bendradarbiaujant su ECHA suinteresuotaisiais subjektais. Tai, kad pateikiamos nuorodos į kitas svetaines, jokiu būdu nereiškia, kad ECHA jas remia. Jei spustelėję vieną iš šių nuorodų pateksite į kitą svetainę, jums bus taikoma tos svetainės privatumo politika. Daugiau informacijos apie trečiųjų šalių nuorodas pateikiama ECHA teisiniame pranešime.
Contact
For general questions or suggestions on substitution related matters contact substitution[a]echa.europa.eu.
- Substances of concern: Why and how to substitute? [PDF]
- ECHA strategy to promote substitution to safer chemicals (January 2018) [PDF]
- Improving the Identification, Evaluation, Adoption and Development of Safer Alternatives [PDF]
- Accelerating substitution: strategic options assessment [PDF]
- Impacts of REACH restriction and authorisation on substitution in the EU [PDF]
- Report on substitution-supporting activities in 2018-2019 and focus in 2020-21 [PDF]
- Painting a safer Europe (video)